Srpen 2016

Starořímská Pula & Rabac

28. srpna 2016 v 15:55 | Marie |  Cestovatelský deník
Ahoj moji návštěvníci! Jak se máte? Já skvlěle. Dnes jsem se vám vrátila ze své druhé dovolené za toto léto. O první si můžete přečíst zde a o té včerejší vám povím teď.

Na co Alice zapomněla - může vás snad potkat něco lepšího než ztráta paměti?

26. srpna 2016 v 12:50 | Marie |  Ostatní knihy
Ahoj všichni. Včera jsem dočetla Na co Alice zapomněla od Liane Moriarty a jako vždy bych na ní chtěla udělat recenzi. Také vám ještě musím říct, že ve středu jsem byla v knihovně a půjčila jsem si od stejné autorky Zamilovanou hypnotizérku. Nechtěla jsem kvůli jedné knížce dělat nový článek do plánů, přišlo mi to zbytečné, tak jsem si řekla, že se o tom zmíním jen tady Usmívající se.

Když koník zlobí

24. srpna 2016 v 15:42 | Marie |  Svět koní
Ahoj moji čtenáři! Tak jsem trošku přemýšlela a vytvořila jsem novou rubriku s názvem Svět koní. Tam budu vkládat všechny články, které vymyslím ohledně těchno krásných zvířat. Jeden takový článek mě napadl už včera, ale pořádně zpracovat jsem se ho rozhodla až teď. Tak se pohodlně usaďte a přečtěte si o tom, když koník zlobí. Tyto situace se skutečně staly mně samotné se Sagym, nebo s jiným koníkem Usmívající se.

Že bych žila aktivněji?

22. srpna 2016 v 19:33 | Marie |  Deník
Ahoj moji milí, jak se dnes máte? Já úplně skvěle, vlastně celý můj dnešek byl takový hodně v pohodě a moc jsem si ho užila. Chcete vědět jak? K tomu se hned dostaneme Usmívající se.

Pohodový prázdninový den

21. srpna 2016 v 19:54 | Marie |  Deník
Ahoj milí návštěvníci. Jak se máte? Dneska ráno jsem s podivem zjistila, že přes noc asi trošku pršelo, jelikož bylo zataženo a venku pořád trošku mokro.
No, protože takhle nějak bylo celý den, rozhodla jsem se se ségrou kouknout na horor Čarodějnice. Ten film bych snad ani jako hororem nenazvala, nebyly tam žádné lekačky, nebo tak nějak, spíš to bylo takové to mysteriózní téma. Asi v polovině mě ten film přestal bavit, ale byla jsem pevně rozhodnutá to dokoukat, jelikož mě to prostě zajímalo Smějící se.
Budu upřímná, konec už byl možná trošku moc, ale jak říkám, bylo to svým způsobem vážně zajímavé, protože to nebylo takové to tisíckrát omleté téma domů hrůzy.
Když film skončil, napadlo mě, že bysme si mohly zahrát nějakou deskovku. Tak jsme vytáhly Staré pověsti české, ale bohužel jsme zjistily, že jsme ztratily návod, tak jsme zkusily snad všechno Smějící se. To nám zabralo pár hodinek, ale báječně jsme si to užily Nevinný.

No, asi v pět odpoledne jsme zašly se psem na procházku a při té příležitosti se rozhodly, že se stavíme u Sagyho a uložíme ho do boxu.
Beníka jsme přivázaly venku a šly chytit Sagyho. Pro jistotu jsme si vzala suchý chleba, aby se chytal lépe. Došly jsme na louku a Sagy - jako vždy - stál u plotu a nechal se hladit od lidí. Mno, vadí mi to, ale řekni koni nechoď tam.
Došla jsem až k ohradě, ale Sagy je prostě blbec a dělal si ze mě opět dobrý den. Otočil se a tryskem s vyhazováním se rozeběhl přes louku ven. Doběhl na druhou louku, ale ani tam se ode mě nenechal chytit. Jenom mě okradl o všechen chleba, lumpSmějící se. Takhle jsme ho naháněly asi 15 minut. Nakonec se zastavil u koz, kde jsem ho odchytila a jednu mu ubalila, pak se konečně srovnal. Doufám, že ho tyhle blbosti přejdou Smějící se. Poté mu ségra vyčistila box a já si vzala na starost jeho. Nakonec jsme mu zkontrolovaly vodu a já mu hodila trochu posečené trávy.
No a teď sedím doma a koukám na Simpsonovy a co vy? Co jsme dělali celý den? Usmívající se








Všehochuť + nová přátelství

20. srpna 2016 v 17:54 | Marie |  Ostatní
Tak moji milí, jsem momentálně bez nápadů, tak jsem se rozhodla jen tak napsat dohromady všechno, co mě napadne, tak neberte ohled na to, jestli to spolu nějak souvisí, nebo ne Smějící se.
První věc, o které bych mluvila je, jestlipak jsete si všimli, že jsem na blogu udělala pár menších úprav? Na tom budu ještě pracovat, protože stále je co vylepšovat, ne snad? Konkrétně mi dělá starosti stále layout, jelikož mi moc nevychází, tak bych se vás chtěla zeptat, jak vychází vám?
Další téma jsou nápady. Chtěli byste zde třeba něco, co tu ještě není? Nějaké nové rubriky, články atd.? Nebojte se projevit svůj názor! Naopak mi tím hrozně moc pomůžete, protože jak tak koukám, tak recenze se asi moc nechytly a deníček píše každý, ale oboje nechám. Jednak proto, že recenze třeba jednou pomohou mně a do deníku se také budu chtít podívat, abych si osvěžila, co jsem to vlastně psala za nesmysly zážitky Nevinný.
Takže to byla jedna věc, moc vás prosím, zanechte mi tady na to nějakou odezvu, chci se vám co nejvíce přizpůsobit, aby jste sem chodili rádi a četli to, co chcete Usmívající se.

***

A tou další věcí jsou nová 'přátelství'. Ano, jednou jsem to už psala, ale to je dávno, takže bych toto téma ráda obnovila a chtěla se vás zeptat, zda-li byste někdo nestál o spřátelení blogů? Moc ráda bych našla někoho, koho prostě baví psát a chce se o to podělit s co nejvíce lidmi.
Prostě a jednoduše se ozvi v komentáři, stručně shrň, čím se tvůj blog zabývá a zanech na sebe kontakt! Určitě se k tobě kouknu a nové přátelství bude na světě Usmívající se.

***

No a tou poslední věcí je kontakt na mě. Jestli mě někdo budete chtít kontaktovat, tak můžete v okně po straně - Zpráva autorovi - kde mi ale budete muset zanechat kontakt i vy na sebe, pokud se chcete bavit nějak v soukromí a ne na blogu v komentářích a nebo mi rovnou pište na můj mail: mariehorse@seznam.cz a tam pokecáme.
Já děkuji za pozornost a mějte se u dalšího článku Usmívající se

Sputnik, má láska

20. srpna 2016 v 12:43 | Marie |  Ostatní knihy
Ahojte moji milí, tak jsem dočetla knihu Sputnik, má láska od Haruki Murakamiho. Knihu jsem četla jako druhý titul od tohoto autora, takže se nemůžu ubránit srovnávání (ačkoli ho nemám ráda). No, ale konec řečí! Chcete znát můj názor? Tak koukněte dál

Plány aneb chvástám se #3

17. srpna 2016 v 19:34 | Marie |  Plány aneb chvástám se
Ahoj moji čtenáři!
vítám Vás u rubriky 'Plány aneb chvástám se'. Tato rubrika zahrnuje především knihy, co jsem našla a chystám se je přečíst. Není tu určen přesný časový limit, za který bych to měla přečíst, jelikož i já žiji např. klavírem, koňmi atd. a ne vždy zbyde čas na čtení knih. Zkrátka a dobře, pokaždé, když seženu pár knih, co se mi budou zdát zajímavé a budu si je chtít přečíst, hodím je sem a později na ně udělám recenzi. Doufám, že se vám tento formát líbí a pokud chcete zjistit více, rozklikněte celý článek :-)

Nové začátky? Asi ano...

17. srpna 2016 v 13:59 | Marie |  Deník
Tak moji milí a myslím, že tady máme konec mé prokrastinace a již v nadpisu zmíněné nové začátky! Chcete vědět, proč? Odpověď je velmi jednoduchá. Včera jsme si se Sagym a ségrou vyrazili na vyjížďku. A jak, že to dopadlo? Podívejte se sami Usmívající se

Letní poflakování

16. srpna 2016 v 17:20 | Marie |  Deník
Ahoj všichni. Jak jste si mohli všimnout, máme tady půlku srpna, ale ještě není vůbec nic ztraceno! Právě naopak, můžeme udělat věci, ke kterým jsme se ještě nedostali. Například já už pomalu začala s odbouráváním té mé prokrastinace. Pokud jste nečetli článek, kde jsem vše objasnila, tak klik sem.