Že bych byla zpět? :o

9. října 2015 v 21:15 | Marie |  Deník
Drazí přátelé, je to už řádka týdnů, co jsem sem naposledy přispěla nějakým článkem. A věřte, nebo ne, opravdu mi to chybělo. Vím, že nemá cenu se vymlouvat, ale každopádně, i tak se musím nějak omluvit...

Takže, kde bych začala? Se zářím přibyly určité povinnosti. Nastoupila jsem na střední a jak to tak bývá, je to docela záhul. Nicméně začátek září byl opravdu nezapomenutelný, všech pět tříd prváku (cca 150 nových studentů) odjelo na adaptační kurz do Janova nad Nisou. To víte, že jsme se všichni těšili na takovéto nicnedělání, ale to jsme se krapet pletli. Naši instruktoři pro nás totiž měli připravený bohatý seznamovací program, který opravdu stál za to :D . Ráda bych podotkla, že jsem neskutečně šťastná z toho, v jaké jsem třídě. Kolektiv je mnohem lepší, než na základce, nikdo se nepomlouvá a jsme prostě sehraní, což jsme vlastně dokázali i na adapťáku. Jedním z večerních úkolů totiž byl, že jsme museli vymyslet scénku a báseň na téma kurzu. A co my nevymslíme? Povedlo se nám sesmolit scénku s tématem Očekávání vs. realita a báseň o našich dojmech z pobytu. A světe div se! Porota složená z učitelů naši třídu vybrala jako nejlepší! Byla to opravdu skvělá zpráva, než došlo na to, že příští večer se koná volba miss a missáka. Úkol byl následující: z každé třídy se měli nominovat miss a missák a z těchto deseti porota vybrala konečnou miss a missáka. A co opět nenapadlo 1.B? Na miss jsme vybrali spolužáka, kterého jsme převlékli za holku a na missáka jsme vybrali spoužačku, která se vžila do mužské role. Byla docela zábava pozorovat, jak všechny třídy tu soutěž brali vážně a my jediní si tam nakráčíme s "Bohušou" a "Chrudošem". No, takže Bohuša se porotě představila jako youtuberka, která využije to představení své osoby k tomu, aby mohla natočit vlog s názvem What is in my beg. Učitelé se nestačili divit a publikum umíralo smíchy. Spolužačka přišla se svým "svlékáním" (v mezích slušnosti, samozřejmě) a myslím, že tím jsme o naší třídě dali jasně najevo, jak máme rozvinutou kreativitu. Vše dopadlo tak, že za miss adaptačního kurzu 2015 byla zvolena Bohuša, což pro nás byl obrovský úspěch. Spolužačka sice nebyla tak úspěšná, ale snaha se přece cení také, ne? Z adapťáku jsme odjížděli s novými přáteli a vzpomínkami, na které nezapomeneme :D .
Ale abych také povídala o průběhu září. Moje denní rutina vypadá tak, že vstávám v 5:30, v 6:04 mi jede vlak a v 7:15 jsem ve škole. Bohužel, moje škola začíná už v 7:45 a na pozdní příchody se hodně dbá a bohužel se mi jednou stalo, že jsem pozdě přišla a právě proto se snažím chodit spíš brzy, než pozdě, takže proto jsem ve škole už v 7:15. No a když jsem takhle dnes přišla do školy, jako obvykle jsem došla do šatny, pozdravila spolužáky, kteří tam už byli, přezula se a šla čekat na chodbu na první hodinu. Jako první hodinu jsme měli angličtinu, ta byla v pořádku, protože jsme jen procvičovali. Další hodina byl zeměpis cestovního ruchu. Paní profesorka se opět rozhodla zkoušet, ale mě naštěstí nevyvolala. Pozbytek hodiny jsme si psali poznámky a učili se. Třetí hodinu byla čeština, kdy jsme psali test z jazykové teorie. No, nemyslím si, že dopadl nejlépe, ale ani nejhůř. Dále byl opět zeměpis, zkoušení a další učení. Následovala písemná elektronická komunikace, strávená v programu Zaviačič. Nutno podotknout, že při konci této hodiny jsem se spolužačkou měla pocit, že nám díky tomu programu začíná hrabat. A jako poslední byly základy společenských věd, psychologie. No a jelikož se nikdo neučil, kromě mě, tak jsem šla k tabuli dobrovolně. Od třídy jsem se dočkala obdivu, díků a potlesku, jelikož se mi povedlo na 1 :D. No a následoval oběd a cesta domů.
Před chvílí jsem dokoukala film (recenzi napíšu později) a teď asi půjdu spát. Tak se mějte, mí milí návštěvníci, pokusím se ozvat co nejdříve. A prosím, nezlobte se na mě, že jsem tady tak dlouho nebyla. Mám Vás ráda, papa :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lopol Lopol | 10. října 2015 v 20:05 | Reagovat

Ahoj. To jsme rádi, že jsi zpět :) To je dobře, že se ti na střední líbí. Já to mám s dojížděním do školy dost podobné, akorad já jsem ve škole už v 6:30 :D . Ono ze začátku budete psát hodně pisemek a bude se hodně zkoušet, aby učitele získaly respekt, ale pak už to nebude tak hrozné..    Hlavní je ze tě baví co děláš :) (myslím ve škole). Já tento rok budu maturovat a rozhodovat se co dělat dál, tak mám obavy, jak to dopadne. Jinak je moc dobre, že máte ve třídě dobry kolektiv, my máme ve třídě hrozny kolektiv, na ničem se nedomluvime, nic neděláme spolu, no prostě každej sám za sebe.. Přeji příjemný den :) :).

2 Leník Leník | Web | 14. října 2015 v 18:34 | Reagovat

Tyjo, když jsem klikla na tvůj blog, musela jsem sjet trochu dolů, abych viděla poslední článek, který jsem četla, abych si opravdu potvrdila, že je to tvůj blog! Nové články, nový dess - jsem moc ráda, že jsi zpět ;).

My také píšeme ZAV :) - moc mě to baví :) :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama