Slza- Celibát ♥

23. dubna 2015 v 0:12 | Marie |  Úvahy, slohovky a práce ze školy...
Jak už jsem jednou zmiňovala, miluji skupinu Slza. Vůbec mi nevadí, že skupina je z česka a že songy jsou české, jde o to, co songy vyjadřují a jak na člověka působí...

Jednou jsem takhle brouzdala po youtube, když tu objevím tenhle klip. Petra Lexu už jsem tu dobu znala coby Hoggyho, ale tohle nebyl Hoggy, tohle je opravdu on, takže jsem klip rozklikla.
Už ze začátku mně píseň chytla, text je totiž plný protikladů, které symbolizují překážky, které se v životě musí překonávat. Nejvíce mně zaujali protiklady jako například za moudrost bláznit, za ticho řvát, za pravdu lhát, za mír se rvát a za život umírat.
Což, tyto protiklady nejde definovat vůbec snadno, v podstatě nejdou definovat vůbec, já se o to ale přesto pokusím.
Spojení -za moudrost bláznit- je skoro nepochopitelné. Když je někdo moudrý, tak přece nemůže být blázen. A když je blázen, tak nemůže být moudrý. Tady nejde o tohle, tady jde o to, že ten člověk není ani moudrý, ani blázen. Je to prostě průměrný člověk, který má ode všeho trochu, ale tyto dvě vlastnosti nemá. Objeví je až tehdy, kdy pro to, aby byl moudrý začně bláznit. Ale jak může bláznit? Může bláznit láskou, nebo bláznit tak, jak si představujeme lidi, co blázní? A proč bude bláznit pro moudrost? Toto je jako v životě: komplikované a nepochopitelné. Myslím si, že ten člověk chce být mermomocí tak moudrý, až z toho jednoduše začne bláznit. Ale i přes to, jakou překážku tento protiklad symbolizuje? Myslím, že všichni víme. V životě jsme chytří, moudří, ale jednoho dne potřebujeme oddych a tak začneme bláznit, ne jako psychopati, ale dělat blbosti, které nám moudrost odepřela.
Spojení -za ticho řvát- se mi velmi líbí. Troufám si říct, že toto sojení tak trochu definuje mou osobu. Někdy člověk potřebuje ticho, ale nikdo kolem ho nevidí a ani neslyší. Jsme jako zaplaveni v oceánu, kde vůbec nevynikáme. A hluku je kolem nás tolik, že to ticho prostě není. Ale jelikož chceme ticho, tak si ho musíme vyřvat. Ale jak toto spojení souvisí se životem, nebo vztahem? Za ticho řvát může symbolizovat stav, kdy potřebujeme klid, ale nikdo nám ho nechce dopřát, ale jakmile začneme za ticho řvát, už není cesty zpět. To je nevýhoda těchto protikladů. Pokud chceme jedno, musíme nejdříve zvolit ten protiklad, ale pak už není cesty zpět. Jestliže budeme chtít být moudří a budeme za to bláznit, tak už nikdy moudří nebudeme, jestliže budeme chtít ticho a budeme za ticho řvát, tak ticho už mít také nebudeme. A stejné je to i u dalších spojení, například spojení -za pravdu lhát- může naznačovat, že pro to, aby jsme někomu dokázali pravdu budeme muset nejdříve lhát, ale to pak už budeme prokazivat jen lež. Opět není cesty zpět, jakmile se jednou rozhodneme pro jednu variantu, tak si za sebou postavíme bariéru, můžeme lhát milosrdně, pro pravdu, ale k čemu nám to bude, když z nás budou lháři? Další krásné spojení je -za mír se rvát- jestliže budeme chtít mír a nikdo nebude schopný nám ho dopřát, tak se za něj popereme. Toto spojení je podobné jako -za ticho řvát-, akorát, že tady chceme mír, usmířit se, ale když druhý nechce, ale my ano, tak co nám zbývá? Rvát se za mír, ale jsme toho schopni? Já myslím, že v každém z nás se něco takového skrývá. A máme zde poslední spojení -za život umírat-, to se mi líbí nejvíc. Jestliže někomu zachráníme život tím, že zemřeme, jsme schopni pro to obětovat svůj život? Ano, ale jedině pro toho, koho opravdu milujeme. A jak zjistíme, že ho doopravdy milujeme? To je snadné, budeme schopni spát spolu za celibát, pro něj za moudrost bláznit, za ticho řvát, za víru ptát se, za pravdu lhát, za mír rvát se, za vítězství ani jednou nevyhrát a za život umírat.
Já tuto píseň prostě miluji, pouštím si jí stále dokola a tak se není ani čemu divit, když řeknu, že jí umím nazpaměť :D . Pokud i Vy chcete vědět, jak píseň zní, text je TADY a odkaz na song TADY .
A jak se Vám líbil článek? Já doufám, že alespoň trošku líbil, budu ráda za komentář, za otázky na ask a za mail na tuto adresu: mariehorse@seznam.cz . Ještě budu připravovat nějakou úvahu na Lhůtu záruční, tak se těště :) Ahoj :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leník Leník | Web | 24. dubna 2015 v 21:05 | Reagovat

Tuto skupinu jsem viděla poprvé asi před 14 dny na Očku, jinak ne

2 Marie Marie | E-mail | Web | 24. dubna 2015 v 21:16 | Reagovat

[1]: A jak se libila? :-)

3 Leník Leník | Web | 27. dubna 2015 v 20:25 | Reagovat

[2]: Pěkné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama