Úvaha na téma Život & Smrt...

15. listopadu 2014 v 16:46 | Marie |  Úvahy, slohovky a práce ze školy...
Už dlouho přemýším, že sem napíšu nějakou úvahu. Až dosud mě nenapadlo, na jaké téma by měla být. Rozhodla jsem se napsat úvahu na téma Život & Smrt...

Co si představíte pod slovem život a smrt? Jakou myslíte, že tyto slova mají definici a smysl? Mým úkolem je teď tyto dva body objasnit.

Život & Smrt

Podle mě jdou tato slova definovat velmi těžce. Přesto se teď pokusím definovat slovo život:
Definice života je období od narození člověka až do jeho smrti. Člověk v životě prochází určitými fázemi života. Ale proč jsou některé tyto fáze nesnesitelně těžké a nám se zdají nepřekonatelné? To je záhada, na kterou nám neodpoví NIKDO. Například období puberty. Přichází hezké chvíle, jako první láska, ale také ty špatné, jako je první rozchod. Ale proč ty hezké chvíle hřejí u srdce a ty špatné srdce lámou na malé a menší střípky, které my bychom nejraději posbírali, poskládai a slepili dohromady, nebo je rovnou vyházeli, abychom na vše rovnou zapoměli? Protože TO je život. Je nepředvídatelný a těžký. Každý si životem buď proplouvá a nebo se jím prodírá, jak nejlépe to jde. A někdo život vzdává když už prostě nemůže. Toto je podle mě definice života.

Nyní napíši jaký je podle mě smysl života:
Smysl života je podle mě u každého indviduální. Každý má jiný smysl života. Někdo je na něj pyšný, ale někdo svým životem opovrhuje a stydí se za něj. Proč? Nevím, to neví ani nejchytřejší člověk na Zemi. I přeto je smysl života co nejvíc si ho užít, žít ho nejlépe, jak umíme a neukončovat ho předčasně. Doufám, že toto neodsoudíte.

Teď se pokusím definovat slovo smrt:
Defince smrti je děj, který nastává, když je tělo ochablé a nemohoucí. Nastává, když je člověk, nebo živočich starý a nebo, když jsou lidé, nebo živočichové nemocní. Je to proces, který někdy trvá chvilku a někdy trvá delší dobu. Je to děj, který pomáhá člověku a nebo živočichu, když už nemůže pokračivat v životě. Ale i přesto, proč nastává smrt? To je věc, mezi nebem a zemí.

Tady je podle mě vyjádření smyslu smrti:
Smysl smrti je pomoc člověku/živočichu, aby už déle netrpěli. Někdo by dokonce mohl říct, že je to vůle Boží, která ''zabraňuje'' přelidnění planety Země. Avšak, co nastává po smrti? Posmrtný život? Kde? Proč? Na tohle nezná také nikdo odpověď. Kdyby ano, proč by se totiž takovéto věci děli? Že ano?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama