Forrest Gump

2. listopadu 2014 v 8:25 | Marie |  Ostatní filmy
Pokud se marně snažíte najít hezký film, který by upoutal Vaši pozornost, můžete toho klidně hned nechat. Máme tady totiž velmi pěkný film, který se na csfd umístil na nádherném druhém místě v kategorii ,,nejlepší" a na prvním místě v kategorii ,,nejoblíbenější". O čem je tady řeč? O filmu Forres Gump:


Jeho hrdinou je prosťáček Forrest Gump, typický obyčejný muž, který od dětství dělal, co se mu řeklo. Do života si tak odnesl několik ponaučení své pečlivé maminky a osvědčené pravidlo, jež se mu hodí mnohokrát v nejrůznějších situacích: Když se dostaneš do problémů, utíkej. Forrest proutíká školou, jako hráč amerického fotbalu i univerzitou, potom peklem vietnamské války a zoufalstvím nad matčinou smrtí. Vždycky je totiž někdo nebo něco, co po něm skutečně či obrazně "hází kameny". Nakonec však Forrest poznává, že jsou i jiná řešení situací než útěk. Svůj život spojuje s kamarádkou ze školy Jenny, která pro něj zůstane provždycky jedinou láskou, s přítelem z vojny, černochem Bubbou, který dá směr jeho úvahám o lovu krevet a s poručíkem Taylorem, jemuž ve Vietnamu zachrání život. Forrestova životní pouť od 50. do 80. let je koncipovaná jako totálně "bezelstné" vyprávění hrdiny, neschopného obecnějšího hodnocení situace. Forrest jako sportovec i jako válečný hrdina se setkává se slavnými lidmi, které nakonec vždycky někdo zastřelí (J. F. Kennedy, J. Lennon). Také jeho bližní umírají, ale on sám zůstává. Empiricky se dopracovává od impulsivního útěku před životem k úvahám o lidském osudu a o Bohu. Soukromý hrdinův osud zároveň postihuje třicet let poválečných amerických dějin.

Tady je foto:

Moje hodnocení:
Na film jsem koukala, když jsem byla nemocná. Film se mi moc líbil a líbí dodnes. Umístění opravdu odpovídá. Film má skvělé obsazení, dobrou kameru a výprava je také moc pěkná, celkově je moc, moc pěkný. Určitě doporučuji, protože dávám 5*/5*.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama