Anna Karenina

7. listopadu 2014 v 16:43 | Marie |  Ostatní filmy
Anna Karenina, co se Vám vybaví, když se řekne toto jméno? Carské Rusko? Zima? Tragické ukončení života skokem pod vlak? Mě se vybaví vše najednou a chtěla bych Vám popsat jeden krásný film, který jsem nedávno viděla...

Popis: Anna Karenina žije se svým manželem (vysoce postaveným vládním úředníkem). Mají spolu malého syna, ale jejich manželství je bez lásky. Jednou se Anna rozhodne jet navštívit svého bratra do Moskvy. Ve vlaku potká hraběnku Vronskou, se kterou se seznámí a později potká i jejího syna hraběte Vronského. Stačí jen letmý pohled a oba se do sebe zamilují. Jenže proč nelze odolat vášnivé lásce? Protože když potkáte někoho, do koho se opravdu zamilujete, stačí s ním jen zůstat. Jenže pro Annu, které na nevěru manžel přijde, je tento trojúhelník nemožný. Ne jen kvůli jejímu manželovi, který jí zakáže se s Vronským stýkat, ale také proto, že Carské Rusko, něco takového v této době prostě netolerovalo. Anna se rázem stává opovrhovanou osobou, na kterou se někdo podívá, jen když jí pomlouvá. Anna si později všímá maličkostí. Například mladé hraběnky, která se kolem Vronského točí. A má strach ze života. Toto opovrhování a naschvály stačí k tomu, že Anna neunese tíhu svého osudu a rozhodne se svůj život ukončit skokem pod vlak. Dceru, kterou měla s Vronským si k sobě vezme její manžel a vychovává jí.

Moje hodnocení: film na mě působil velmi zajímavým dojmem. Trošku mi tam vadilo, že se nenatáčelo "venku", ale natáčelo se v divadle na scéně. Domy byli z kulis a příroda také. Nicméně na to jsem si zvykla a film jsem si moc užila. Annu jsem opravdu litovala. Hodnotím 5*/5*. Doporučuji.

Foto:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama