Pýcha a předsudek

31. října 2014 v 20:18 | Marie |  Ostatní filmy
Ahoj, mám pro Vás recenzi dalšího filmu. Tentokrát jsem si vybrala zfilmovanou klasiku od Jane Austen, Pýchu a předsudek. Toto je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Už i proto, že tam hraje Keira Knightley.


Takže tady je popis:
Jeden z nejčtenějších a nejoblíbenějších knižních bestsellerů, Pýcha a předsudek britské spisovatelky Jane Austen, se po více než šedesáti letech vrací na filmové plátno. Snová výprava do Anglie konce 18. století s hvězdným obsazením, okouzlující kamerou a nesmrtelným příběhem dokáže alespoň na dvě hodiny zpomalit zběsilé tempo moderní doby. Klasický příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti krásných sester Bennetových, které jejich matka (Brenda Blethyn) vede pevnou rukou k životnímu názoru, podle něhož je žena šťastná jedině tehdy, když se bohatě provdá. Jediná Elizabeth (Keira Knightley) se tomuto modelu zatím úspěšně vzpírá, plně podporována dětinským otcem (Donald Sutherland). Když se v blízkém zámečku zabydlí svobodný a hlavně bohatý pan Bingley, všichni Bennetovi v čele s maminkou zavětří šanci na výhodný sňatek. Nejstarší dcera Jane (Rosamund Pike), citlivá a krásná dívka panu Bingleymu okamžitě podlehne. Mladší Elizabeth se zase zamlouvá jeho přítel, pan Darcy (Matthew Macfayden), který ovšem vypadá jako ukrutný snob a navíc má podle všeho prsty v krizi, která později naruší vztah Jane a pana Bingleyho. Je možné jednoho člověka stejně vášnivě nenávidět jako milovat?
Recenze:
Film se mi opravdu moc líbí. Samozřejmě, že mám knihu, ale i film je nádherný. Výprava je skvělá, stejně tak i obsazení, nejvíce jsem si oblíbila ty zámky a sídla, která se ve filmu objevila. Za zmínění
stojí i kostýmy a hudba. Takže dávám 5*/5*. Určitě si nenechte ujít ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama