Hra lží

31. října 2014 v 17:00 | Marie |  Ostatní knihy
Ahoj, tady je moje oblíbená kniha od Sary Shepardové (Roztomilé malé lhářky):


Když se Emmin nevlastní bratr vytasí s videem, které objevil na internetu, Emma je v šoku. Že někdo natáčí na video vraždu mladé dívky, to by ještě skousla - nejspíš se jedná o nějakou stupidní hru. Jenomže ta dívka vypadá úplně stejně jako ona! Kdo to může být? Že by Emma měla dvojče a nevěděla o tom? Vzhledem k tomu, že strávila skoro celý svůj dosavadní život v pěstounské péči, je to docela možné. Po krátkém pátrání Emma zjistí, že má opravdu sestru jménem Sutton, a rozjede se za ní. Než se však dívky stačí sejít, Sutton záhadně zmizí a Emma začíná mít neblahé tušení, že vražda na videu nebyla jen hra…

Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá - představení na přidanou - a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít.
Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou - vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady. Ale může se smát důvěrným vtipům s mými nejlepšími kamarádkami? Přesvědčit mého kluka, že ona je ta dívka, do které se zamiloval? Předstírat, že je šťastná, bezstarostná dcera, když objímá mé rodiče na dobrou noc? A dokáže hrát dál tohle divadýlko i potom, co si uvědomí, že můj vrah ji sleduje na každém kroku?

Můj oblíbený citát z této knihy je: ,,Měla jsem život, pro který by byl člověk schpen i zabít...
...pak to někdo udělal"

Mé hodnocení:
Kniha je velmi hezká, někdo si třeba myslí, že autorka se snaží napsat něco lepšího, než jsou lhářky. Já si to nemyslím. Autorka skvěle ,,vytvořila" Sutton i Emmu. Malé upozornění: pokud rádi čtete knihy v první osobě, budete si muset zvyknout na trochu jiný způsob vypravování této knihy. Kniha je totiž popisována z pohledu ducha mrtvé Sutton, která jako duch stále chodí za Emmou. Takže kapitol v první osobě je v knize pár. To jsou ty, kde se Sutton snaží ze vzpomínek zjistit, kdo je její vrah.
Dávám 5*/5*. Kniha je totiž opravdu moc hezká. Určitě si jí přečtěte. Kniha má dalších pět dílů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama